Чому НЕ потрібно ПРАЦЮВАТИ в місяць реєстрації платникам єдиного податку 1 та 2 групи?

Мало хто знає, але це дійсно дуже важливо. Якщо ФОП планує бути на першій або другій групі єдиного податку та зареєстрований в середині місяця, він автоматично стає платником податків на загальній системі. Навіть якщо він відразу подав заяву на застосування єдиного податку. Правила є правила.

Спочатку читаємо Податковий кодекс, а саме статтю 298.

298.1.2. Зареєстровані в установленому порядку фізичні особи — підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, НАСТУПНОГО ЗА МІСЯЦЕМ, у якому відбулася державна реєстрація

Отже, ви не одразу на єдиному податку! А це означає, що ви на загальній системі. Таким чином потрібно вести повністю бухгалтерію, рахувати всі отримані доходи (надходження грошей) та оплати, які відповідають цим доходам та закриті відповідним документами. А з прибутку платиться ЄСВ, ПДФО та воєнний збір. Ну і звітність відповідна.

Самий прикол в тому, що ФОПи про документальне оформлення забувають, бо якась тьотя на базарі сказала, що документів не потрібно. І по суті затрат не має.

Розглянемо приклад. Вам до кінця місяця надійшла виручка в сумі 50 000 грн. Затрат ви не можете показати, бо тупо ніде немає документів, або не всі затрати ви ще оплатили (не забувайте – в затрати беруться ОПЛАЧЕНІ затрати). Тоді, ви зобов’язані оплатити:

ЄСВ: 500000,22 = 11 000 грн.
ПДФО: 500000,18 = 9000 грн.
Військовий збір: 50000*0,015 = 750 грн.

Загальна сума подарунка державі буде становити

11000+9000+750 = 20750 грн.,

і у вас в кишені лишиться

50000-27500 = 22500 грн.

А це менше, ніж ви заплатите податків. В цілому 122% від вашого чистого доходу становитимуть податки.

Отже, в перші дні після реєстрації ФОП і до кінця місяця ви НЕ ведете ніякої діяльності та платите лише ЄСВ від мінімалки.

Бажаємо вам смачно, корисно й із задоволенням провести з нами час!
0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •